Dračí Regata Vrané nad Vltavou 2018

3.ročník závodu malých dračích lodí ve sprintu na 200M pro amatérské posádky o putovní pohár obce Vrané nad Vltavou se uskutečnil v Klubu Lávka Skochovice ve dnech 25-26.května 2018.

DL Vrané nad Vltavou

Již od pátečního odpoledne se sjížděly první nedočkavé posádky. Oficiální trénink probíhal za vlažné účasti v čase od 16:00 do 20:00. Jak se nakonec ukázalo, sportovci měly zájem spíše o  společenský večer naž pilování stylu.
Společenský večer byl odstartován ve 20:00 a o hudební produkci se postaral Václav Havlíček s Doris Martinéz. Součástí večera bylo rozlosování nasazení do rozjížděk pod taktovkou ČADL a volná diskuze s degustací kubánských doutníků a rumů.


Sobotní ráno již patřilo pouze a jen závodům, které doprovázelo poklidné hudební studio a moderátor. Po symbolické poradě kapitánů, kde bylo stroze konstatováno že uhrazení startovného a odevzdání posádkových listů proběhlo v pořádku,se na předem určený čas 11:00 uskutečnil první start. Posádky poslouchaly pokyny moderátora, pečlivě sledovaly průběh rávodů a zpracovávaly informace o nasazení do závodů oráoně, tak i písmem na nástěnce. Závody proběhli bez komplikací a dle předepsaného rozpisu. Tímto bych rád všem ametérským posádkám poděkoval za profesionální přístup.

Závěrem 3.ročník v pěti bodech a vždy za 1+:
1) Páteční tréninky včetně kulturně společenského večera na který přispěla obec a podpořilo ho široké okolí svou loajalitou
2) Sobotní bezproblémový závod za rekordní účasti dvaceti pěti posádek ve dvou kategoriích
3) Krásné prostředí Klubu Lávka okořeněné nádherným počasím
4
) Vyhráli opět Pohodáři a pohodáři
5
) Stoprocentní servis pořadatelů Všem děkujeme!

Foto a výsledky na FaceBook!
Ceremoniál vyhlášení!

Těšící se na společné zážitky v roce 2019,
Sportu zdar a dragonboatingu zvláště!


Tomáš Ivanovič
předseda spolku

DL_2018_konečné_pořadí


 


 

 

 

 

 

 

Závod Dračích lodí 

2.ročník závodů dračích lodí ve Vraném nad Vltavou pod názvem "Dračí Regata Vrané nad Vltavou 2017“ se odehrál ve dnech 14-16.července 2017 v prostorách Klubu Lávka na Vranské přehradě.

Od pátečního odpoledne se sjížděly posádky z celé České republiky do Vraného nad Vltavou. Přivítali jsme draky a dračice z Jablonce, Štětí, Plzně, Třeboně, Nymburku, Pardubic, Brna a v pozdních odpoledních hodinách dorazila i posádka z 300 kilometrů vzdálené Ostrožské Nové Vsi. Festival sportu a dobré nálady jsme odstartovali slavnostním ohňostrojem a pak již padaly první výkony v oblasti tance a společenského chování i únavy.

Na sobotním startu DL 10 (Small Boat) Sprintu na 200m jsme tak mohli přivítat celkem 500 závodníků ze 42 posádek v kategoriích OPEN, WOMEN a FUN. V třetí zmiňované kategorii se bojovalo o putovní pohár obce Vrané nad Vltavou, která byla je a bude každoročním partnerem akce. Závody se podařilo odjet bez jediného protestu, zranění a jiné narušující události. Počasí, které je devadesát procent úspěchu akce nám přálo na sto procent a to až do závěrečného vyhlášení výsledků viz níže. 

Druhý ročník DL ve Vraném nad Vltavou vyhráli "Pohodáři", kterých nakonec bylo na akci víc než pouze jedenáct členů vítězné posádky. Pohodáři získali putovní pohár a zároveň startovné pro rok 2018. Součástí slavnostního ceremoniálu vyhlášení výsledků bylo i představení a křest loga závodu. Logo pro dračí lodě vyhotovil zasloužilý grafik Josef Illiáš, kterému tímto vřele děkujeme!

Neděle patřila DL 20 (Standard Boat) a byla pod taktovkou posádek kategorií OPEN a WOMEN, které opět bojovali na trasách 200m a 2000m o body do ČP a GP.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem zúčastněným posádkám, realizačnímu týmu PSKV – ČADL, Klubu Lávka, obci Vrané nad Vltavou a v neposlední řadě mediálnímu partnerovi Náš Region a pozvali je na 3.ročník v roce 2018. Více na FB anebo PSKV.cz

 

Sportu zdar, dragonboatingu zvláště!


fotografie ZDE

 

Napsali o nás!

Náš Region

Konečné pořadí 2017 kategorie FUN 

 


V sobotu 9.července 2016

proběhl první ročník otevřeného závodu dračích lodí ve Vraném nad Vltavou.

Jelikož počasí nám přálo, nálada byla zdravě bojovná tak se premiérový ročník vydařil. <-FOTO->

11.07.2016

 

 


 

04.02.2012


Občanské sdružení  PSKV

již třetím rokem úspěšně drží záštitu nad přednáškovým a diskusním pořadem vzdělávacího a osvětového cyklu „Pro plnohodnotný život v každém věku“, který je věnován občanům aktivní seniorské generace. více zde