Dračí lodě 2016

Začalo to v sobotu 9.července 2016

Historicky první ročník otevřeného závodu dračích lodí ve Vraném nad Vltavou, na malých lodích a ve sprintu na 200m se odehrál v sobotu 9.července 2016. Takový obyčejný povedený den.

Po letech strávených při moderaci nejednoho závodu DL po celé české republice, jsem se rozhodl k radikálnímu kroku a vstoupil do skupiny organizátorů závodů. Důvodem byla touha okusit organizaci závodu za účelem zlepšení komunikace s posádkami a ČADL. Tento počin měl pro mě za primární následek zlepšení vztahů s aktéry a lepšího chápání tohoto kolektivního sportu. Sekundárním potěšujícím výsledkem byl vliv na mou hudební produkci a moderaci. Jednoduše pohledem organizátora jsem si rozšířil obzory, což je vždy ku prospěchu. K tomuto kroku bych se nikdy neodhodlal, nebýt kladně povzbudivého a kamarádského přístupu prezidenta ČADL Petra Klímy. Po letech jsou z nás kamarádi a velice mu za to děkuji. Dalším hnacím motorem byl Ludva Kebule, který jakožto slavný organizátor pomohl oslovit amatérské posádky a poradil jak vše administrativně ošetřit. Pojďme již nyní k závodu samotnému.

Jelikož počasí nám přálo, tak nálada byla zdravě bojovná. Když se vydaří počasí, tak se musí podařit vše. Asi není divu, že premiérový ročník se vydařil. Ve Vraném nad Vltavou jsme přivítali devět posádek kategorie FUN OPEN. V roce 2016 jsme ani jiné neměli a nesháněli, byli jsme rádi za každou partičku co přijela. Posádky se sjížděli z celého okolí. Ze Slap dorazili „Luňáci“, kteří zabrali dvě lodě. Další posádku sestavil „SOKOL Vrané nad Vltavou“, také dorazila posádka „Marná Snaha“ a v neposlední řadě legendárním autobusem RTO přijela posádka „Jolly Roger“. Ostatní prominou, ale již si na ně nevzpomenu. Na vodě jsme připravili dráhu proti proudu vody pro tři lodě a dojíždělo se podél pláže k molu Klubu Lávka. Celé klání trvalo dvě a půl hodiny a vítězný putovní pohár si odvezla posádka „Marná Snaha“, která měla upřímnou radost ze svého výkonu, který nebyl marný.

Akce samotná nás tak nadchla, že již od první minuty po ukončení ceremoniálu vyhlášení bylo jasné, že se v roce 2017 sejdeme znovu.