Závod Dračích lodí 2017

2.ročník závodů dračích lodí ve Vraném nad Vltavou pod názvem „Dračí Regata Vrané nad Vltavou 2017“ se odehrál ve dnech 14-16.července 2017 v prostorách Klubu Lávka na Vranské přehradě.

2.ročník závodů dračích lodí ve Vraném nad Vltavou pod názvem „Dračí Regata Vrané nad Vltavou 2017“ se odehrál ve dnech 14-16.července 2017 v prostorách Klubu Lávka na Vranské přehradě.

Od pátečního odpoledne se sjížděly posádky z celé České republiky do Vraného nad Vltavou. Přivítali jsme draky a dračice z Jablonce, Štětí, Plzně, Třeboně, Nymburku, Pardubic, Brna a v pozdních odpoledních hodinách dorazila i posádka z 300 kilometrů vzdálené Ostrožské Nové Vsi. Festival sportu a dobré nálady jsme odstartovali slavnostním ohňostrojem a pak již padaly první výkony v oblasti tance a společenského chování i únavy.

Na sobotním startu DL 10 (Small Boat) Sprintu na 200m jsme tak mohli přivítat celkem 500 závodníků ze 42 posádek v kategoriích OPEN, WOMEN a FUN. V třetí zmiňované kategorii se bojovalo o putovní pohár obce Vrané nad Vltavou, která byla je a bude každoročním partnerem akce. Závody se podařilo odjet bez jediného protestu, zranění a jiné narušující události. Počasí, které je devadesát procent úspěchu akce nám přálo na sto procent a to až do závěrečného vyhlášení výsledků viz níže. 

Druhý ročník DL ve Vraném nad Vltavou vyhráli „Pohodáři“, kterých nakonec bylo na akci víc než pouze jedenáct členů vítězné posádky. Pohodáři získali putovní pohár a zároveň startovné pro rok 2018. Součástí slavnostního ceremoniálu vyhlášení výsledků bylo i představení a křest loga závodu. Logo pro dračí lodě vyhotovil zasloužilý grafik Josef Illiáš, kterému tímto vřele děkujeme!

Neděle patřila DL 20 (Standard Boat) a byla pod taktovkou posádek kategorií OPEN a WOMEN, které opět bojovali na trasách 200m a 2000m o body do ČP a GP.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem zúčastněným posádkám, realizačnímu týmu PSKV – ČADL, Klubu Lávka, obci Vrané nad Vltavou a v neposlední řadě mediálnímu partnerovi Náš Region a pozvali je na 3.ročník v roce 2018. Více na FB anebo PSKV.cz

Sportu zdar, dragonboatingu zvláště!

fotografie ZDE

Napsali o nás!

Náš Region

Konečné pořadí 2017 kategorie FUN